BITWA ZŁOMÓW: Polonez Turbo kontra Nysa Kamper

Witam (nie dotyczy Michała Rusinka) i zapraszam na bitwę złomów. Ostatnio jedna była, ale teraz jest na Allegro tyle hardkorowego żelaza, że można nabawić się hemochromatozy, a to poważne schorzenie mogące prowadzić nawet do śmierci, lub co gorsza, do impotencji. Na szczęście naszym zawodnikom impotencja nie grozi – oba wykazują ogromny potencjał, chłopy zdrowe jak dęby, co jeden to męsiejszy. Walka zapowiada się więc naprawdę ostro.

Lewy narożnik
O tym aucie nie wiedział nawet Andrzej Śrubak. Polonez turbo, ale diesel. Powstały w kooperacji z Audi supertajny superprototyp. TURBINA CHŁODZONA WODĄ – zastanawiam się, czy właściciel co jakiś czas musi zatrzymać się, żeby ją polać, i czy w zestawie jest wiaderko. Nie przeczę, że Polonez z dieslem to naprawdę dobre rozwiązanie i chylę czoła nad wmontowaniem silnika z Audi do Polonezowej skrzyni biegów (chyba że jest jakaś inna, ale jaka?). I na tym należało poprzestać. Wlot na masce i zaspawane plastiki za tylnymi drzwiami można jeszcze jakoś przełknąć, choć trochę stają ością w gardle. Czarny mat i fotele Recaro, po których najwyraźniej skakały słonie już gorzej. Ale tylne lampy z wywrotki albo naczepy to jest coś super. Coś nowego. Styl tuningowy OLD 2 TRUCK. Wkładamy diesla, lampy z Actrosa, CB radio i co 4,5 godziny jazdy robimy 45-minutową przerwę.

link

Prawy narożnik
Ta Nysa całkowicie na nowo definiuje pojęcie VIP-Lounge. Parę razy byłem w takich wiplanżach i rzeczywiście było tam strasznie nudno: płaskie telewizory, wielkie fotele, drewno i skóra. VIP-Nysa nadaje temu zupełnie nowe znaczenie: oto do Nysy typu TOWOS dospawano coś, co wygląda wypisz-wymaluj jak cela więzienia na Białołęce (nigdy nie byłem, ale znam kogoś, kto był). I wydawałoby się, że to idiotyczne, żeby wiplanżem nazywać więzienną celę, ale po dłuższym zastanowieniu i przypomnieniu sobie takich VIP-ów jak Michaił Chodorkowski, Julia Tymoszenko, Bernie Madoff i Lew Rywin, można wpaść na to, że taka Nysa to idealny trening przed tym, co czeka ich na końcu kariery VIP-a. To rzeczywiście bardzo luksusowa wersja więzienia – mobilna, pod warunkiem że silnik od Wołgi nie postanowi o przekształceniu Nysy w stacjonarny zakład penitencjarny.

link